KISADAN BİR GEÇMİŞ

VOLKAN DAĞDELEN

Samsun'da doğumumdan bu yana tam 35 yıl geçmiş. Uludağ üniversitesini kazanmamla başlayan okul ve sonrasında iş hayatıma web yazılımcısı olarak devam etmeye karar vermiştim ki sadece bunun yeterli olmadığını görmek çok fazla vaktimi almadı.

Uzun uzun hepsinden bahsetmeden ASP ile başlayan kısır programlama bilgimi, C#, PHP, JS, AS2-3 kullanarak biraz daha geliştirmiş oldum. Tasarım kısmı asıl bu işe başlama sebebimdi aslında. Başta Macromedia Flash 4 ile zevk için yaptığım animasyon, ufak çaplı oyun ve siteler daha sonra işimin gerektirdiği şekilde Photoshop, Fireworks bilgisi ile yer değiştirdi.

CG Animasyon filmlerine olan hastalık derecesindeki ilgim bir ara beni 3Ds Max bir program kullanmaya zorladı. Çok zevk aldığım bu dönemde web sektöründen biraz uzaklaşarak Makine Sanayine giriş yaptım ve UG ile modelleme ve CNC için kodlama yaptım. Çok sürmedi 1 yıllık bir deneyimle tekrar webmaster kimliğime geri dönüş yaptım.

2003 başlayan bu maceraya oyun geliştirme, mobil uygulamalar gibi başka şeyler de ekleyerek devam ediyorum. Şu anki hedef Swift, Flappy Bird klonunu bitirdim sayılır. Bu kadar uzun bir yazıyı okudunuz mu bilmiyorum ama buraya kadar geldiyseniz ilginiz ve sabrınız için teşekkür ederim..