Steam Platformu İçin Geliştirdiğimiz, Geometrik-Zeka Oyunu: BoxTheTop

Masaüstü ilk oyun deneyimimiz olan BoxTheTop, 2018 Kasım itibariyle Steam platformunda yerini alacak.


Tecrübe eksikliğimizden dolayı yaratım süreci biraz zor geçmiş olsa da elde ettiğimiz birikimler, sonraki oyun projelerimiz için oldukça faydalı ve doyurucuydu. Indie bir oyun geliştiricisi olarak Steam platformunda bir oyun yayınlamak için ne gibi süreçlerden geçildiği, Steamworks SDK'sı ile neler yapılabileceği, işin finansal boyutunun ne kadar olduğu gibi başlangıç seviyesindeki bilgilere birinci elden ve canlı olarak ulaşmış olduk.

IQ testlerinde görsel zekayı tanımlamak için aynı mekaniklere sahip The Perceptual Ability Test (PAT) kullanılıyormuş.

Tabi ki BoxTheTop ile ilgili beklentilerimiz bunlarla sınırlı değil. Tahmini olarak 1$ civarında bir satış bedeli ile yayınlanacak BoxTheTop'dan düşük seviyelerde de olsa bir gelir hedefimiz var. Yayın hayatına başladıktan sonra oyuna gösterilen ilgi ve getirisiyle ilgili de fikir sahibi olmuş olacağız.


Sonraki zamanlarda bu verileri, bizim gibi diğer oyun geliştiricilerin de faydalanabilmesi için kendi blog sayfamda bir yazı olarak paylaşabilirim ve gerçek sonuçlar üstüne daha faydalı çıkarımlarda bulunabilirim diye düşünüyorum.


BoxTheTop ile ilgili bilgi edinmek isterseniz, oyun açıklamasına, ekran görüntülerine ve oynanış videosuna resmi web sayfasından ve steam platformundan ulaşabilirsiniz. Oyunumuzu paylaşmayı ve destek olmayı untmayın lütfen.


Steam

BoxTheTop

Official

Web page

Yıl

2018

KATEGORİ

Steam , Oyun