Yeni Bir Self-Servis Deneyimi: BuMasa

Müşterişerine self-servis olarak hizmet sunan işletmelerde, sipariş ve ödeme süresini hızlandırmak, işletmenin personel ihtiyacını aza indirerek kaliteli bir hizmet sunabilmesi amacıyle geliştirmiş olduğumuz IOT projemiz.


Masalara kablo çekme derdi olmadan mobil olarak kullanılan BuMasa cihazı, sistem ile local ağ üzerinden iletişim kuruyor ve şarj edilebilir bataryası sayesinde 24 saatten fazla süre çalışabiliyor. Gün sonunda cihazları şarj istasyonuna takarak ertesi gün için için hazır hale getirebiliyorsunuz. İnternet bağlantısına ve kablolama işlemine gerek kalmdan bir modem ve şarj istasyonunu bağlayabileceğiniz bir priz ile sisteminiz lokal olarak çalışmaya hazır hale geliyor.


100% yerli üretim, kablosuz ve şarj edilebilir mobil mifare kart okuyucu ve self-servis cihazı.

Sistemin işleyişi de oldukça basit. Sipariş ve ödeme esnasında kasa sisteminizden istenen sipariş bir mifare karta işlenerek müşteriye veriliyor. Müşteriniz dilediği masaya oturarak kartını masadaki BuMasa cihazı üstüne koyuyor. Cihaz siparişin verildiği adisyon ile masayı eşleştiriyor ve sisteme iletiyor. Artık hangi siparişin hangi masaya götürülmesi gerektiğini biliyorsunuz. Garsonlarınızın, teslim edilecek siparişleri aldıkları uygun bir yere konulacak ayaklı bir mobil kiosk, tablet veya bir laptop ile bu sistem izlenerek müşterilerinize hızlı şekilde siparişlerini teslim etmiş oluyorsunuz.


Bizim açımızdan geliştirme süreci zor olsa da ortaya çıkardığımız BuMasa projesi ve 100% yerli üretimimiz olan ürünümüz ile ne kadar gurur duysak azdır.


Müşteri

Özdilek Hoding

Yıl

2018

Link

Behance

KATEGORİ

Özdilek , Arduino , IOT